pátek 30. prosince 2011

Čeština a Windows Phone... hrátky na zimní večery

O vánocích jsem si tak trochu naběhl. Pomáhal jsem s výběrem nového telefonu. Chtěl jsem si vyzkoušet Windows Phone, tak jsem jej zařadil do kandidátky. Resp. byl jsem kolegou upozorněn na tento model telefonu. Během čtyřicetiosmi hodin si manželka nového majitele telefonu přišla dárek vyzvednout a já se těšil, až jej po vánocích uvidím a vyzkouším si ovládání.

Jenže co se nestalo... WP není česky

Koukal jsem jak puk, když jsem zjistil, že v nabídce jazyků chybí český jazyk. "Dej na první možnost," nabádala mne má mysl. Tak jsem telefon připojil k počítači a provedl několikahodinovou aktualizace. Později jsem tohoto kroku velmi litoval.
O několik dní později jsem se rozhodl pokořit Windows Phone a dohrát češtinu. Po několikaminutovém hledání skrz na skrz internetem českým a přečetl rozličné články s touto problematikou, nastal ten správný čas na lítosti. Kolik času bych si ušetřil, kdybych telefon nezaktualizoval. Hudroval jsem s rukama nad hlavou a proklínal sám sebe. Ale, co se stalo nemůže se odestát... i když to zde úplně neplatí. Hodinka stahování všemožných prográmků s příponami, jaké svět nikdá nespatřil a byl jsem připraven na práci.
Připojím telefon... no, nebudu vás tady zdržovat rozpisem činností. Pokud nevíte jak na to, jsou lepší články, než tento. Třeba tady. Po šestihodinovém snažení jsem konečně měl v ruce telefon s nejnovější verzí systému, českým jazykem a všemi kontakty.
Pozn. pro budoucí počešťovače WP7, je to jednodušší než se zdá. Jen napoprvé vám to zabere mnoho času.

Žádné komentáře:

Okomentovat