pondělí 2. ledna 2012

Nokia N8 s českou lokalizací

Je to asi jen náhoda, nicméně během svátků jsem počešťoval dva telefony. Samsung Omnia 7, o kterém si můžete přečíst v předchozím příspěvku a nyní nově i Nokii N8 z dovozu.
Chvíli trvalo, než jsem nakonec nalezl návody "Jak na to..." Další cca hodinku jsem se pral s aplikací, o které jsem později zjistil, že u en osmičky nejde. A jak to tedy probíhalo?

Jak na to... čeština do Nokie N8

Pozn.: Užití tohoto návodu je na vlastní nebezpečí

1) Stáhněte si veškerý potřebný software, tj. Phoenix Service Software 2011.14.003.45843, NaviFirm, Nokia Suite a český firmware (odkaz na komplet balíček ke stažení zde)
2) Nainstalujte si Nokia Suite a proveďte zálohu. Veškerý obsah telefonu se při přeflashování vymaže. Data na kartě by měla zůstat, nicméně raději ji před flashováním fw vyjměte.
3) Nainstalujte Phoenix ve výchozím nastavení.
4) Nakopírujte fw do složky C:\Program Files (x86)\Common Files\Nokia\DataPackage\Products. Zde vytvoříte složku RM-596 do které nahrajete firmware.
5) Vypněte veškeré běžící aplikace Nokia. Použijte správce úloh, některé procesy běží napozadí.
6) Zapněte program Phoenix
6.1)Připojte telefon k počítači a z roletkového menu s výchozí hodnotou 'NO CONNECTIONS" zvolte port USB, na kterém se telefon nachází. (Zobrází se pouze porty, na terých jsou telefony připojeny)
6.2) Zvolte File -> Scan - Nyní se telefon oskenuje a přidají se informace.
6.3) Nyní položka Flashing -> Firmware Update (jedná se o první položku v menu Flashing)
6.4) Ve zvoleném okně se načte firmware, který jsme si stáhli. Pokud ne, nalezneme jej pomocí tlačítka procházet. (Pokud by Vám vyskočila chybová hláška "DP1.0 nor 2.0..." přejděte na bod 7)
6.5) Stiskneme tlačítko "Refurbish"
7) Tato chybová hláška sděluje, že nezná cestu k fw. Musíme ji proto zadat ručně. Zvolíme proto Tools -> Options -> Product Location. V otevřeném okně se musí zobrazovat cesta C:\Program Files (x86)\Common Files\Nokia\DataPackage v okénku Data package 2.0 (user location) a cesta C:\Program Files (x86)\Nokia\Phoenix\Products\RM-596 v Data package 2.0 i 1.0. Změny potvrdíme a pokračujem krokem 6.5
8) Nyní se do telefonu přehraje fw. Po dokončení je třeba telefon odpojit, restartovat a zapojit. Poté by mělo být vše kompletní a české.
Pozn. Pokud by se Vám stalo, že se flash telefonu neprovede korektně, a telefon jen zavrní či zabliká, nezoufejte. Připojte telefon k PC a v aplikaci Phoenix zvolte NO CONNECTION. Poté z nabídky File vyberte položku Open Product, kde naleznete svůj telefon pod RM-596. Potvrďte a zvolte Flashing -> Firmware Update a zaškrtněte políčko Dead phone USB flashing.
Přeji vám hodně zábavy s vaším telefonem a znovu upozorňuji, že užití návodu je na vlastní nebezpečí a autor nenese žádnou zodpovědnost za možné vzniklé škody.

Žádné komentáře:

Okomentovat